Як обшити будинок вагонкою

Вагонка - це один із найпрактичніших і оптимальних по співвідношенню ціна-якість оздоблювальних матеріалів. Вагонку набувають для обшивки внутрішньої і зовнішньої поверхні стін, а також стель житлових приміщень, альтанок, балконів, саун. Оброблена нею поверхню приймає відмінний вид, візуально вирівнюються стіни, приміщення стає більш затишним - створюється комфортна атмосфера. Вироби з дерева володіють ефективною теплопровідністю, тому дерев'яна вагонка прекрасно підходить для будь-яких приміщень. Ідеальним рішенням обшивки саун вважається вагонка з липи, так як це допоможе уникнути виділенню смоли, убезпечить від нагрівання саму деревину, а також при високій температурі в приміщенні створить приємний аромат.

Монтаж вагонки вважається нескладною справою, тому навчитися зможе і новачок.

Нижче наведено кілька етапів обшивки вагонкою:

 1. Перед початком монтажу вагонки, її необхідно залишити в приміщенні хоча б на добу, щоб деревина адаптувалася до мікроклімату.
 2. Далі вибирається варіант установки вагонки - вертикальний або горизонтальний.
 3. Потім встановлюють дерев'яну обрешітку з дерев'яних струганих брусків для кріплення вагонки. Якщо обраний горизонтальний метод установки, то бруски розташовуються вертикально, і, навпаки, при вертикальному методі установки - розташування брусків - горизонтальне.
 4. Каркас для стелі зазвичай роблять з широких дерев'яних струганих дощок, так як вони більш жорсткі.
 5. У стіні визначають місце, де будуть розташовуватися двері і ставлять дві стійки для двірної коробки з боків та одну горизонтальну кріплять зверху, над двірною коробкою.
 6. Для утеплення, відстань між стіною і латами можна заповнити мінеральною ватою. Для захисту від вологи на утеплювач кріпиться, за допомогою степлера, гідрозахисна плівка, гладка сторона якої кріпиться до мінеральної ваті, а шорстка сторона розташовується до вагонки.
 7. Якщо додаткове утеплення не потрібне, то вагонку краще обробити спеціальним просоченням з тієї сторони, яка буде кріпитися до обрешітки, щоб вагонка не набирала додаткову вологу.
 8. Готуємо (нарізаємо) вагонку необхідної довжини, яка залежить від висоти приміщення.
 9. Закріплюємо вагонку за допомогою саморізів, фінішних цвяхів, клеймерів і скоб. Вибирають кріплення в залежності від ваги вагонки і місця, де вона буде встановлюватися.
 10. При вертикальному облицюванні обшивку починаємо зверху від кута, вагонку краще кріпити за допомогою степлера спеціальними металевими скобами, непримітними на дерев'яній поверхні. Першу дошку накладаємо гребенем вниз і фіксуємо спеціальними скобами, наступну вставляємо в попередню, кріпимо за допомогою скоб і т.д. Монтаж при горизонтальному облицюванні може відбуватися як від підлоги до стелі, так і, навпаки - від стелі до підлоги.
 11. Фінішним етапом є дерев'яний плінтус, який закриває верхні і нижні краї дощок.
 12. Після того, як монтаж вагонки закінчений, її необхідно покрити лаком або морилкою.

ДУЖЕ ВАЖЛИВО: при обшивці вагонкою лазні або сауни використання лаків неприпустимо, так як вони виділяють в повітря шкідливі для здоров'я речовини.